PAC Donors @ 2 August 2017

Champions of Justice

Acheson Sweeney
Foley Sahota LLP, Deborah Acheson QC,Sean Sweeney, Natalie Foley, Rajinder Sahota

Collette Parsons Harris
Guy J. Collette, Richard Parsons

Stanley T. Cope

Dosanjh Law Group
Aseem Dosanjh, Pavel Dosanjh

Canadian Magnetic Imaging Inc
Todd Cherniak

Doak Shirreff
John W. Craddock, Ab Estephan, Lee Turner, Michael Sinclair

Drysdale Bacon McStravick
Christopher R. Bacon, Joseph P. McStravick, Sharene Orstad

Christopher Dyson

Fabris McIver Hornquist Radcliffe

 

Giusti Nairne
Romano F. Giusti QC, Ronald D. Nairne

Edward P. Good

David W. Grunder

Hammerberg Lawyers LLP
Morgyn Chandler, Douglas Chiu, David Maglio, James T. McBride, Dale M. McGregor,
Krista Simon, Joel Zanatta

Faith E. Hayman

Paul Hergott

David A. Klein

McComb Witten Marcoux
Garry McComb, Jeffrey Witten, Robert Marcoux

Derek K. Miura

Mussio Goodman
Eric Goodman, Wesley Mussio

Mark Hargrave

Gary R. Jackson

Larry E. Kancs

 

Anu K. Khanna

Jeffrey K. Logan

Conrad Margolis

Jarvis McGee Rice LLP

Kevin Jarvis, Keith D. McGee, John M. Rice, Jonathan L. Harbut, Michael L. Elliott

Edward L. Montague

MacIsaac & Company
John S. Godfrey, John R. Jordan, Erik Y. Magraken, Michael L. Pohorecky

Murphy Battista LLP
Giuseppe Battista QC, Joseph E. Murphy QC, J. Scott Stanley

 

NYRC

Ramsay Lampman Rhodes

Richard N. Rhodes, David R. Brooks, Nicole Smith,Peter C.P. Behie QC, Derek R.S. Jonson,
Michael Wassermann, Stephen McPhee QC, Jennifer Millbank

RDM Lawyers
Shelley Avram, Julie Fredette, Douglas R. Lester QC

Simpson Thomas & Associates

E. Anthony Thomas, Bernard Simpson CM, Dairn Shane, Stephen Yung

Slater Vecchio LLP
Michael J. Slater QC, Anthony A. Vecchio QC, James U. Buckley, James A. Richards

E. Anthony Thomas Law Corporation

Diamond Club

Ward Kenneth Branch QC

Fredric E. Bronson

Daryl J. Brown

D. Todd Brown

Christopher Bungay

Robert G. Bush

John M. Cameron

Alethea Capadouca

J. F. Raymond Chouinard

Noreen Collins

Simon Collins

Lawrence Coulter

Stewart L. Daroux

Tyler F. Dennis

Rajwant K. Dewar

 

Matthew D. C. Fahey

Bentley J. Falkenberg

Paul C. Formby

Stephen P. Frame

Stephen E. Gibson

Anastase Goepel

Kevin Gourlay

John M. Green 

Michael Hoogbruin

Renn A. Holness

Michael J. Holroyd

Jason Jones

Andreas Kuntze

David Kolb

Valmon J. LeBlanc

Bonnie T. Lepin

Sean Lerner

Anastase Maragos

Gary Mah

Ryan E. McCardell

Craig McIvor

John L. Mickelson

Reidar Mogerman

Ronald D. Nairne

Meghan J. Neathway

Etienne Orr-Ewing

Joseph Prodor

Donald J. Renaud

Robert Richardson

Michael R. Sporer

Kelley Stewart

Jeff Thomas

Judy Voss

Jeffery & Calder

Greg Calder, Larry E. Kancs

Shook Wickham Bishop & Field

Taylor & Blair
Kevin Blair, Brian Jacobson

Waterstone Law Group
Shelley J. Henshaw, David Sliman, 
Kim Briscoe, Michael Jones

Platinum - Firm Donors

Baker Newby LLP

W. Martin Finch QC, Cristen L. Gleeson, David M. Renwick,
J. Luke Zacharias

BTM Lawyers LLP
Shadrin Brooks, G.A. (Grant) Morrison, Daniel Richardson

 

 

Cowley & Company
L. A. (Lee) Cowley, Stephen D. Ballard, Raymon Pici, Jonathan Sievenpiper, Joshua J Woods

Johnston Franklin Bishop
Marsha E. A. Bishop, Blair Franklin, Richard F. Johnston

 

 

LaCroix Mathers

Lindsay Kenney LLP

McQuarrie Hunter

Nixon Wenger
James Cotter, Michael J. Yawney QC

Patten Thornton

Rella Paolini & Rogers

Allan Rella, Donald Paolini, Wesley Rogers

Scarborough Herman Bluekens
G.W. Kent Scarborough, Stephen G. Herman, Scott Bluekens

Warnett Hallen LLP
Manjot S. Hallen, Paul Warnett

Wirsig Matheos
Sarando Matheos, Kirk H. Wirsig

Platinum -  Personal Donors  

Stephen W. Allardice

Christopher Bing

Shawn T. Bobb

David Brooks

Ian R. Campbell

Daniel Corrin

Adam de Turberville

Robert C. Doell

Lawrence Goulet

Jim A. Hanson

Thomas P. Harding

Steven H. Heringa

Timothy J. Huntsman

A. Harris G. Johnsen

Dylan Kozlick

Wm. Rory Lambert

Kamaljit Lehal

Bruce W. Lemer

 

 

Morag MacLeod QC

David Maglio

L. Dale Marshall

Michael P. Maryn

A. W. McGarvey

Dale M. McGregor

Paul L. Mitchell QC

J. Craig Moulton

Mark Mounteer

Meghan Neathway

 

 

Sonny Parhar

Nicholas Peterson

Irene Pietrow

G.W. Kent Scarborough

Anne Sheane

Nicole Smith

John D. Stowell

Nicholas Tsoi

James D. Vilvang QC

Arthur E. Vertlieb QC

Gold - Firm Donors


 

     
Gold - Personal Donors    

Brian Coleman QC

Heather Bains

John Bilawich

Kieran Bridge

Dale Darychuk

David H. Doig

Erica Enstrom

Jan Fishman

Brad D.S. Garside

Jennifer Gray

Daniel M. Harlos

Oliver Hui

John Kennedy

Christopher Lott

Derek Mah

Marlisa Martin

Daniel R. McDonagh

Shafique Mohammed

William T. Morley

Eamon Morris

George Mouzourakis

David N. Osborne

Parmjit S. Pawa

Gregory J. Pratch

Susanne Raab

Daniel S. Shier

Rita Sidhu

Jesse Stamm

Perminder Tung

Zack Vilvang

Parmjit Singh Virk

Silver - Firm Donors      

BICO

Collins & Cullen
Noreen Collins, Leo Cullen

 

Fulton & Company
Lyle R. Backman QC, Dennis K. Hori QC, Frank R. Scordo
Stevenson Luchies
& Legh

 

 
Silver - Personal Donors    

Susan P. Apperley

Nazanin Aram

Anoop Bains

Kenneth R. Beatch

Erin F. Berger

Chuck Blanaru

Michael Bozic

Mary A.M. Brunton

Matthew Burtini

Peter F. Buxton QC

Edmund P. Caissie

Robert W. Cameron

Ewen Carruthers

Tara Chandler

Candace Cho

Robert C. Claus

Leonard M. Cohen

Simon Collins

Edward Cooper

Michelle Daneliuk

John A. Davis

Meena Dhillon

William S. Dick

Bentley Doyle

John M. Duncan

Massimo Durando

H. Del Feller

Kevin A. Filkow

Bryan E. Fitzpatrick

Richard C. Gibbs QC

Rishi S. Gill

David Goldberg

Julie Grenier

Steve Grover

Jeremy Guild

Michelle E. Guy

David Hay QC

Sam Jaworski

Farouk Jiwa

Richard F. Johnston

Andrew Kemp

Gary V. Lauk QC

Jane Little

 

David Lunny

Jaspreet Malik

Cheryl Martin

Michael J. McCubbin

Dale M. McGregor

Ruth E. McIntyre

Iain D. McIver

Richard W. McMullan

Peter D. Messner QC

Sahaub Missaghi

Rory Morgan

Matthew A. Nathanson

Joseph Nagy

Lawrence B. O’Neill

Daniel S. Parlow

Greg Phillips

Andrew M. Rafuse

Kelly Routley

Marilyn E. Sandford QC

Daniel S. Shier

Krista L. Simon

 

Paris Simons

Susan L. Sinnott

Richard Spilker

L. Randall E. Taneda

Jennifer Tater

Howard Teasley

Garry K. Thomas

Peter J. Thornton

R. Trevor Todd

Bibhas Vaze

Michael J. Velletta

Paula Venegas

Morris B. Warren

Robert Wickson

Daniel Winks

Z. Philip Wiseman

Yvonne S. Wong

Joseph Zak

Jeffrey G. Zilkowsky

Bronze - Firm Donors      

Bowman Law Centre
Erin Bowman, Monica Dosanjh

Bronson Jones & Company
Fredric E. Bronson, Jason Jones, Janine Anderson, Ian C. Ashley, Jennifer Gray

Burns, Fitzpatrick, Rogers, Schwartz & Turner

Darrell E. Burns, Stephen Z. Schwartz, Scott Turner, Oliver Wilson

 

Dhami Narang & Company LLP
Rajan S. Dhami, Amrik M. Narang

Dohm Jaffer & Jeraj
Mobina S.B. Jaffer QC, Azool Jaffer-Jeraj

DuMoulin Boskovich
Joseph A. Boskovich, Andrew G. Sandilands

Dye & Durham
Clive Bellian, Laurelly Dale, Rory Seward

Hambrook & Company
Brent A. Hambrook, Alan Hambrook

Henderson Structured Settlements
Geraldine Straus

Impact Law Corporation
Darnell Smith, Gregory A. Smith

Johnson Doricic Doyle Sugarman
Christopher S. Johnson, Emil M. Doricic, Joseph M. Doyle, Shelley Sugarman

Kenyon McGee Law Corporation
Joanna Cowen, Kenyon McGee

McNeney McNeney Spieker LLP
E. James McNeney QC, Robert B. McNeney, Martin Spieker

 

Nordell Law Group LLP

Pacific Medical Law
Susanne K. Raab, Brenda L. Osmond, Paul T. McGivern

Sanghera Law Group
Barinder Sanghera, Amandeep Sanghera

Sugden McFee & Roos LLP
Robin N. McFee QC, Albert M. Roos, Michael D. Shirreff

Triton Law Group
Jaspreet S. Malik, Pavan K. Grewal, Akash Kathuria

Bronze - Personal Donors    

Aseesh R. Arora

Dr. Warren Bell

Robert W. Bellows

Buffy Blakley

John D. Boyd

Oana Burdett

Matthew Canzer

Stuart Cappus

Leonard M. Cohen

 

 

Andrew C. Croll

Megan E. Ejack

Donald A. Fiorvento

Kerri Fisher

Kenneth N. Floe

June Gambrel

Keri Grenier

Jack Hittrich

Samantha Hulme

 

Graham T. Kosakoski

Ronald R. Kumar

Erin Monahan

Karen E. Munro

Carrie Ng

Penny Paul

Delia Jane Ramsbotham

Caterina Rizzo

 

Anthony Robinson

Kristen Rongve

Wesley C. Shields

Danielle Topliss

Saro Turner

Stephen W. Turner

Aman Walia

Ulrike Zobel